Haberler

MARMARİS, BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ FUARI'NDA

Perşembe, 07.04.2016

2015'te Marmaris Bisiklet Rotaları projesini gerçekleştiren, geçtiğimiz günlerde ise Marmaris Yürüyüş Yolları projesini başlatan Marmaris Belediyesi turizm çeşitliliğini Avrupa'da tanıtmaya devam ediyor.

Doğa turizmini ön plana çıkaran "aktif tatil" tanıtım ve sunumlarını önce İsviçre'de vitrine çıkaran Belediyemiz, 20-21 Şubat'ta ise Hollanda'nın en önemli bisiklet ve yürüyüş fuarında yer aldı.

Avrupa'nın en çok ziyaretçi çeken aktif turizm fuarlarından birisi olan "Fiets en Wandelbeurs"te Kültür ve Turizm Bakanlığı tanıtım alanı içerisinde yeralan Marmaris masasında bisiklet rotalarımız Hollandalıların beğenisine sunuldu. Yalnızca yayın yoluyla bilgi vermekle yetinmeyen Marmaris ekibi bisiklet rotalarını ve diğer aktif tatil çeşitlerini yakından tanımak isteyen ziyaretçilere bir de sunumda bulundu.

Yaklaşık 50 kişinin izlediği sunumda Belediye Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt ve Hollandaca dilinde profesyonel turist rehberliği yapan Yasemin Alakoç Marmaris'teki aktif turizm çeşitliliği hakkında bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

Fuar yönetimi ise Marmaris Bisiklet Rotaları'nın 2017 yılında "Avrupa'nın çıkış yapan yeni bisiklet destinasyonu" kategorisinde yer alabileceğini bildirdi.