Haberler

Marmaris Belediyesi'nden Dev Proje

Salı, 16.05.2017

Marmaris Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın yanı sıra Sağlıklı Yaşam Bisiklet Yolu’nu da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete sokarak ,2017 yılının 19 Mayıs’ını yine müthiş bir projeyle taçlandıracak.

20 bin metrekarelik alana kurulacak Burunucu Rekreasyon alanı, bugüne kadar Marmaris’e kazandırılan en büyük yeşil alan olacak. Ekim ayında başlayan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Proje sahası; Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Günnücek Milli Parkı arasında kalan dolgu alanında yer alıyor. Şehrin karmaşasından uzak, deniz, orman ve doğal bir azmak ile iç içe olan rekreasyon alanı, Marmaris Belediyesi’nin en önemli prestij projelerinden biri olacak.

Şu ana kadar yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak alan ve hemen yanı başında yer alan azmak temizlendi. Dağ bisikleti eğitim parkuru altyapısı ve dolgusu yapıldı. Duyanları heyecanlandıracak projede tartan pistli koşu parkuru, piknik alanları ve kuş gözetleme kulesi, Marmaris milli parkı ekosistem bilgilendirme panolarının yanı sıra azmak seyir platformları da yer alacak. Marmaris’in en büyük rekreasyon alanında deniz tutkunları için de plaj düzenlemesi yapılacak. Böylece isteyen denizden de faydalanabilecek. Öte yandan çocukların çok hoşuna gideceği, farklı oyun grupları da park içindeki yerlerini alacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü peyzaj mimarları ve ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan proje, yine Müdürlüğün ekipleri tarafından hayata geçirilecek. Burunucu Rekreasyon alanının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açılması planlanıyor.