Haberler

Gran Fondo Nisan Ayında Marmaris'te Gerçekleşecek

Salı, 26.12.2017

GRAN FONDO NİSAN AYINDA MARMARİS’TE GERÇEKLEŞECEK

 

Yıllardır kesintisiz olarak bisiklet yarışlarına ev sahipliğini başarıyla sürdüren Marmaris, bölgede bisiklet kullanıcıları için oluşturduğu rotalar ve şehiriçi bisiklet yollarıyla da uzmanların dikkatini çekiyor. 2018 yılının Nisan ayında önemli bir etkinliğe yine ev sahipliği yapacak.

 

Geçtiğimiz senelerde Kapodokya, Çeşme, İstanbul ve Antalya şehirlerinde gerçekleşen “Gran Fondo” bölgemizde ilk defa gerçekleşecek. Peki nedir Gran Fondo ? Gran Fondo amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isimdir. İsmi "Gare di fondo" yani "mesafe yarışları" deyiminden gelen bu yarışlar, çogunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize edilir. Farklı mesafelerdeki yarışlar "Gran Fondo", "Mezzo Fondo" ve "Fondo" olarak adlandırılır. "GranFondo" şüphesiz aralarındaki en uzun mesafeli olan parkur için kullanılır.

 

Avrupa’da yıllar boyunca oldukça popüler hale gelen geniş katılımlı “GranFondo” bisiklet yarışları diğer kıtalara da yayılmayı ve yoğun ilgi görmeyi başarmıştır. Yarışmaya katılanların tamamı amatör bisiklet kullanıcılarından oluşmaktadır. Profesyonel lisansı olanlar yarışlara katılamamaktadır.

 

Bölgemizde düzenlenecek olan yarışlar iki parkurdan oluşmaktadır;

 

1. Parkur (kısa parkur): 57 Km. Marmaris-Hisarönü-Orhaniye-Turgut-Bayır-Osmaniye- İçmeler-Marmaris

2. Parkur (uzun parkur): 97 Km. Marmaris-hisarönü-Selimiye-Bozburun-Söğüt-Bayır-Osmaniye-İçmeler- Marmaris

 

15 Nisan 2018 de gerçekleşecek olan etkinlik hakkında detaylı bilgileri http://www.granfondomarmaris.com/tr/home web sitesinden edinebilirsiniz.