Haberler

SÜSLÜ KADINLAR BİR KEZ DAHA SOKAKTAYDI

Thursday, 20.02.2020

Sürdürülebilir ulaşım, otomobilsiz şehirler ve doğanın korunması için bu yıl 7'inci kez organize edilen 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' 110 şehirle eşzamanlı olarak Marmaris’te de gerçekleştirildi. Atatürk Meydanı’ndan hareket eden yaklaşık 100 kadın bisikletli şehir turunun ardından 19 Mayıs Meydanı’nda canlı müzik eşliğinde dans etti.

 

Yurtiçi ve yurt dışında 110 farkı kentte aynı anda gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'na Marmaris'te yoğun katılım oldu. İlçe merkezindeki Atatürk Anıtı önünde bisikletleriyle toplanan, aralarında yerleşik yaşayan yabancıların da bulunduğu 100 kadın, sürdürülebilir ulaşım, otomobilsiz şehirler ve doğanın korunması için pedal çevirdi. Kadınların çocuklarıyla katıldığı ve bisikletlerini çiçeklerle süslediği etkinliğe erkekler de destek verdi. Motosikletli trafik polisi eşliğinde Atatürk Caddesi, Kemal Elgin Bulvarı, Çıldır Mahallesi, Kemeraltı Mahallesi ve Ulusal Egemenlik Caddesi'nde 10 kilometre pedal çeviren süslü kadınlara, izleyenler de alkışlarla destek verdi. Turu, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda tamamlayan kadınlar çalan şarkılar eşliğinde dans etti.

 

Etkinlikte katılanlar adına açıklama yapan Tülay Bilben, "Özelikle turizm şehirlerinde motorlu araçların azaltılması ve sürdürülebilir ulaşım için bu yıl 7'nci kez bir araya geldik. Sürdürülebilir ulaşım, otomobilsiz şehirler ve doğanın korunması için farkındalık yaratmak amacıyla bu eylemi gerçekleştiriyoruz. Marmaris yaşayanlarının motorlu araçlardan inip bisiklete binmelerini istiyoruz" dedi.